Kāpēc noraidīts kredīta pieteikums?

Parasti mēs visai viegli varam atrast informāciju par to kā paņemt, noformēt ātro kredītu, aizdevumu internetā. Katra aizdevēja mājas lapā ir diezgan smalki pa soļiem, etapiem paskaidrots kas un kā jādara. Bet šoreiz es vēlos mazliet aizskart tēmu – kāpēc noraidīja kredīta pieteikumu? Jūs saņemat tikai sms vai e-pastā, ka kredīts, aizdevums tiek noraidīts, bez paskaidrojuma vai iemesla – kāpēc?

Katram aizdevējam ir noteikta kārtība, process, kādā veidā tiek izvērtēta patērētāja, spēja atmaksāt kredītu. Primitīvi var teikt, iet cauri Jūsu sniegtajai informācijai un salīdzina tās atbilstību izvirzītajām, noteiktām prasībām (plusiņi un mīnusiņi).

Uzskaitīšu dažus šos klienta kritērijus (atbilstības):

  • Kredītvēsture. Šis kritērijs būtiski var ietekmēt lēmumu par kredīta piešķiršanu. Aizdevējs vēlas maksimāli sevi, un potenciālo klientu nodrošināt no papildus nevajadzīgām saistībām (izdevumiem).
  • Klienta raksturojošās pazīmes. Tajās ietilpst: vecums, nodarbošanās veids, ģimenes stāvoklis u.c.
  • Esošās kredītsaistības.
  • Ienākuma avots tā apmērs un regularitāte. Parasti tā ir darbavieta, alga.
  • Izdevumi mēnesī. Tīri matemātiski tiek aprēķināts vai spējat un kādā apmērā varat nosegt potenciālo aizdevumu.

Protams, ka ir vēl citi kritēriji, bet būtiskākos, svarīgākos es uzskaitīju. Tāpat ir jāatceras, ka aizdevēju kompānijām ir tiesības Jums nepaskaidrot, kāpēc Jums ir atteikts kredīts, aizdevums.