Kāpēc bankas piedāvā “bezmaksas kredītus”?

Šāds vilinošs piedāvājums kā bezprocentu aizdevums, laiku pa laikam parādās jebkurā lielajā mazumtirdzniecības tīklā. Un, starp citu, ne vienmēr šādi aizdevumi izmaksās aizņēmējiem dārgāk nekā tradicionālie patēriņa kredīti, kā uzskata daudzi eksperti – pesimisti.

Bet šie aizdevumi pilnīgi bez maksas arī, diemžēl, nav … Un jums tas ir jāsaprot, pirms jūs padodaties masu psihozei, ko sauc par “kredīts ar 0 % līdz šī mēneša beigām”. Lūk daži “noslēpumi” ienākumu saņemšanai no bankas izsniegtā bezprocentu aizdevuma:

  1. Kreditēto preču cena pieaug par 10 – 20 % pirms “bezprocenta” kredīta akcijas sākuma. Šo summas starpību veikals vienkārši pārskaita bankai. Tā rezultātā, visi ir laimīgi: veikals ir palielinājies pārdošanas apjomus, banka saņēma savu, kaut arī nelielu, atlīdzību, un pircējs ir pārliecināts, ka ir noformējis ļoti izdevīgu darījumu.
  2. Otrais ir ļoti efektīvs, bet ne gluži godīgs veids, kas paredzēts neuzmanīgiem aizņēmējiem. Nulles gada procentu likmi vienkārši kompensē citas izmaksas par aizdevumiem: vienreizējas un ikmēneša komisijas maksas, apdrošināšanas maksājumi, aizdevuma noformēšanas izmaksas atverot kredīta kontu u.c.. Un tas viss ir obligāti noteikts aizdevuma līgumā, bet ļoti sīkā drukā kaut kur pašās dokumenta beigās.
  3. Un, pavisam neglīts veids maldināt naivo aizņēmēju. Tiek ierosināta pirmā iemaksa par aizdevumu, un tad izrādās, ka nauda aizgāja, lai samaksātu par tā noformēšanu, un nevis, lai samazinātu aizdevuma apmēru.

Bet, ja godīgi, šādu bezprocentu aizdevumu ienākumi bankām nav tik lieli – patiesībā lielākā daļa no peļņas aiziet, lai nosegtu izdevumus par plaša mēroga reklāmas kampaņu. Tad kāpēc, tad, tomēr bankas dod bezprocentu aizdevumus?

  1. Tas ir vēl viens iemesls, lai banka pievērstu sev uzmanību – pat tādi giganti kā “Krājbanka” un “BTB 24″, laiku pa laikam ir nepieciešams ieinteresēt ar saviem pakalpojumiem un produktiem.
  2. “Bezprocentu” kredīti – lielisks veids, lai efektīvi pārdot bankas papildus produktus. Tas ir saprotams, ka par šādu aizdevumu noformēšanu saņem bonusu, kas nereti ir papildus bankas produkti –tajā skaitā, kredītkartes. Un tie ir – jauni klienti un papildus bankas ienākumi.
  3. Laikā, kad ir aktīva šāda akcija, aizdevumu izsniegšanas apmērs ir pieaudzis vairākas reizes. Tātad, samazinot ienākumu summu banka kompensē ar darījumu pieaugumu.
  4. Raksturīgi, ka veikali šādu akciju ietvaros piedāvā neīpaši ejošas un pieprasītas preces.

Ātrie kredīti Kā izvairīties no nākotnes nepatikšanām, noslēdzot “bezmaksas kredītu” par sev tīkamām precēm?

  1. Painteresēties par akcijas preces cenu konkurentu tīklos. Kāpēc pārmaksāt kādam, tikai par veiksmīgu mārketingu?
  2. Uzmanīgi izlasīt aizdevuma līgumu noteikumus, nekautrējieties lūgt kredītu vadītājam precizēt jautājumus. Personīgi pārskaitīt katru ciparu līgumā (īpaši, ja nav skaidrs, kā to aprēķināja.)
  3. Noteikti pārliecinieties un pārbaudiet preču kvalitāti. Ne gluži godīgi pārdevēji vienkārši atbrīvojas no brāķētas preces vai tehnikas, ar nelielu defektu.

Vajag naudu? Palīdzēs ātrie kredīti internetā, kurus piešķir bez ķīlas un bez maksas vai darba vietas.